دسته‌بندی نشده

واکنش‌های مسأله دار سینماگران به سخنان یک نماینده مجلس

سخنان غیرکارشناسی آقای پژمانفر درباره سینمای ایران، آثارسینمایی گونه مقاومت و فیلمک‌های شبه کمدی روی پرده باواکنش‌هایی روبرو شده است. واکنش‌هایی مسأله دار که لازم است، درخصوص آن‌ها نکاتی یاد آوری شود…

Read more 0 Comments
دسته‌بندی نشده

نقد فیلم کوتاه سرزمین اسباب بازی | استعاره ای برای یک سفر بی بازگشت

داستان ابتدا با دکمه‌های پیانو کلید می‌خورد و دو جفت دست کودکانه که روی دکمه‌های پیانو بالا و پایین می‌شوند و یک قطار اسباب بازی و یک صبح زمستانی، مادری با نام ماریان که به اتاق فرزندش می‌رود تا فرزند..

Read more 0 Comments
دسته‌بندی نشده

نوجوان ابدی یا مرد نابالغِ فیلم شعله ور

یادداشتی که می‌خوانید از دید روانشناسی به فیلم شعله ور ساخته حمید نعمت الله نگاهی کاوشگرانه انداخته است و از این جهت دارای تازگی می‌باشد
فیلم شعله ور در مورد انسانی است که چون نمی‌تواند تبدیل به قهرم..

Read more 0 Comments
دسته‌بندی نشده

حسین انتظامی‌| گزینه ای برای سازمان سینمایی

«حسین انتظامی» چهره ی شناخته ی شده ی فرهنگی کشور است که اکنون به عنوان یکی از گزینه‌های جدی ریاست سازمان سینمایی کشور مطرح است.
او یکی از مدیران موفق رسانه ای کشور به شمار می‌رود که روزنامه ی جام جم ..

Read more 0 Comments
دسته‌بندی نشده

ممنوعیت اکران «کاناپه» بی حجاب؛ وآزادی نمایش «رختخواب و تختخواب» باحجاب!

تأملی بر ممنوعیت اکران فیلم کاناپه | حاکمیت سانسور سلیقه ای در دوران حیات غم انگیزکنونی سینمای ایران و گستردگی انواع بیماری و فساد وابتذال درجای جای آن و نبود سازوکارهایتعریف شده قانونی و کارشناسی برا..

Read more 0 Comments
دسته‌بندی نشده

شعله‌ور میان ایده خلاقانه و ایرادات قصه

حرف زدن از شعله‌ور کار دشواری است. یک دوگانگی در مواجهه با این فیلم ایرانی مخاطب را اسیر می‌کند. از طرفی ایده فیلم‌، بسیار جذاب و شخصیت اصلی بسیار درگیر‌کننده است؛ فرید (با بازی امین حیایی) را می‌توان..

Read more 0 Comments