news

افزایش سرمایه گذاری ایرانیان در گرجستان

با توجه به تحقیقات رسمی و میدانی رادیو تفلیس در خصوص میزان سرمایه گذاری ایرانیان در گرجستان ، گزارش سازمان آمار گرجستان در خصوص سرمایه گذاری خارجی ایرانیان مقیم گرجستان به شرح زیر می باشد:
ایرانی‌ها از ابتدای سال 2017 بیشترین آمار خرید را نسبت به سال های گذشته در خصوص خرید ملک در گرجستان داشته اند.
با افزایش قیمت ارز در ایران در ماه‌های اخیر تعداد کثیری از شهروندان ایرانی برای خرید ملک و یا سرمایه گذاری به گرجستان سفر کرده‌ا و این میزان افزایش چشمگیری داشته است .
طبق گزارش سازمان آمار گرجستان میزان سرمایه گذاری مسقیم خارجی ایران طی ده سال گذشته به شرح زیر می باشد:
ل
در واقع طی چند سال گذشته، تعداد معاملات در تفلیس به طور پیوسته رشد داشته است. از سال 2009 متوسط ​​رشد سالانه 5 درصد بوده است و در سال 2012، حجم معامله املاک مسکونی 774 میلیون دلار بوده است. این مقدار در سال 2013، 7 درصد افزایش یافت و در سال 2014، رشد 6 درصدی را تجربه کرد و به 882 میلیون دلار رسید.
این در حالیست که با افزایش خرید ملک از سوی ایرانیان ، گرجستان نیز نیم نگاهی به افزایش پایه میزان سرمایه گذاری در خصوص ملک د..

Read more 0 Comments
news

کارشناسان سیاسی بر این باورند موضوع آبخازیا و اوستیای جنوبی مسئله امنیت در اروپا است

به گزارش رادیو تفلیس و به نقل از خبرگزاری اینترپرس
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، در روز 26 اوت قصد دارد سران مناطق اشغالی گرجستان؛آبخازیا و اوستیای جنوبی را به مناسبت پایان جنگ روسیه و گرجستان در اوت 2008 به روسیه دعوت کند.
آناتولی بیبیلو ولادیمیر پوتین را در ماه نوامبر سال گذشته به مناسبت دهمین سالگرد استقلال دعوت کرده بود. گزارشات حاکی از آن است که پوتین دعوت آنها را رد کرده و بیبیلو رئیس جمهور اوستیای جنوبی و رائول خاجیمبا رئیس جمهور آبخازیا را به مسکو دعوت کرده است.
پس از پایان جنگ روسیه و گرجستان در آگوست 2008، روسیه 20 درصد از سرزمین های گرجستان (آبخازیا و اوستیای جنوبی) را اشغال و “استقلال” آنها را به تفکیک به رسمیت شناخت.در حال حاضر فقط روسیه، سوریه، نیکاراگوئه، ونزوئلا و نائورو استقلال این مناطق را به رسمیت شناخته است.
جامعه بین الملل این دو منطقه را جزء جدایی ناپذیر گرجستان شناخته و از روسیه خواسته تا به رسمیت شناختن مناطق اشغالی را لغو و نیروهای خود را از سرزمین گرجستان خارج کند.
به کانال تلگرام رادیو تفلیس بپیوندید
نوشته کارشناسان سیاسی بر این باورند موضوع آبخازیا و..

Read more 0 Comments
news

وزیر دفاع: آمریکا را بی‌اعتبار کرده‌ایم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امروز با درایت رهبری و همت دولتمردان در موقعیتی هستیم که مهم‌ترین مزیت آمریکا که قدرت نظامی‌اش است را بی‌اعتبار کرده‌ایم و امروز کسی از تهدید نظامی علیه ما صحبت نمی‌کند.

Read more 0 Comments
news

روحانی: ما ملت مسالمت هستیم/ قدرت نظامی به معنای جنگ‌طلبی نیست

رئیس جمهور آمادگی دفاعی ایران را نه به معنی جنگ طلبی، بلکه به معنای صلح طلبی پایدار برشمرد و با بیان اینکه تاریخ به ما آموخته که اگر قدرتمند و استوار نباشیم، ما را از پای در می آورند، تاکید کرد: عدم بازدارندگی دفاعی، یعنی چراغ سبز به دشمن وهمه موظفیم امنیت، قدرت و عزت ملت ایران را با کمترین هزینه تامین کنیم.

Read more 0 Comments